Porady ŚlubneWoda lamelarna do włosów – sposób na piękną fryzurę na wesele

Woda lamelarna do włosów – sposób na piękną fryzurę na wesele

Przez Redakcja

Twoją ulubioną fryzurą są długie, rozpuszczone włosy – również na imprezę? Oto trik na piękne, gładkie włosy z efektem laminacji bez wydawania fortuny na fryzjera. Wypróbuj odżywkę lamelarną do włosów. To nowy rodzaj produktu odżywczego, który genialnie wygładza i nabłyszcza pasma. Efekt jest jako po zabiegu u fryzjera, a kosztuje znacznie, znacznie mniej. Poznaj zalety wody lamelarnej do włosów.

Co to jest woda lamelarna do włosów?

Woda lamelarna do włosów to płynna odżywka bogata w składniki aktywne – proteiny, aminokwasy, witaminy i/lub składniki nawilżające. Wyglądem niczym nie różni się od wody. Stosuje się ją podobnie jak do konwencjonalnej odżywki lub maski. Należy płynną odżywką polać wilgotne włosy po umyciu ich szamponem. Składniki aktywne wnikają w pory włosa i domykają jednocześnie ich łuski. Dzięki lamelarnej budowie docierają do ubytków z łatwością, regenerując zniszczenia włosów. Jakich efektów można spodziewać się po zastosowaniu lamelarnej odżywki do włosów?

Efekty po zastosowaniu odżywki lamelarnej

Odżywka działa błyskawicznie – efekty po zastosowaniu wody lamelarnej to przede wszystkim:

  • wygładzenie struktury włosa – odżywka domyka łuski włosa, zapewniając im gładkość.
  • nadanie włosom blasku – zyskują piękny, naturalny połysk,
  • podniesienie włosów u nasady – włosy są gładkie, ale jednocześnie sypkie, nie przetłuszczają się,
  • łatwe rozczesywanie,
  • wzmocnienie i odbudowa włosów.

Co więcej produkt można stosować na włosy proste i kręcone. Nie wpływa na rozprostowanie skrętu, lecz na wygładzenie powierzchni włosa. Włosy proste dociąża, ale nie przeciąża. Natomiast włosom kręconym dodaje sprężystości i blasku, bez efektu sinowatości.

Jak często można używać odżywki?

Wodę lamelarną do włosów można teoretycznie używać co każde mycie, ponieważ nie niszczy włosów. Zawiera jednak proteiny, które są naturalnym budulcem włosów. Stosowane regularnie pomagają wzmocnić i zregenerować pasma. Proteiny jednak nadbudowują się na powierzchni włosów, powodując tak zwane przeproteinowanie. Dlatego rozsądniej używać odżywkę lamelarną raz na tydzień lub w razie wyjątkowej imprezy, jaką jest na przykład ślub czy wesele. Koniecznie wypróbuj! Daje efekt podobny do laminacji u fryzjera, a kosztuje znacznie mniej.

Jak używać odżywki lamelarnej

Tak jak zwykłej odżywki – po umyciu szamponem włosów i odciśnięciu nadmiaru wody w ręcznik, nanieś odżywkę na włosy ruchem zygzakowatym na 2/3 długości włosów, omijając nasadę. Po kilku sekundach spłucz wodą. Możesz odczuwać delikatne ciepło, gdy masz odżywkę nałożoną na włosach, co jest zjawiskiem normalnym. Następnie obficie spłucz wodę lamelarną ciepłą wodą. Nie ma konieczności nakładania dodatkowych produktów kondycjonujących. Możesz teraz włosy wysuszyć i wystylizować na przykład okrągłą szczotką.

Tyle wystarczy, by zyskać wyjątkowo gładkie i błyszczące włosy na wesele. Warto tydzień wcześniej przeprowadzić próbę generalną fryzury, aby przekonać się, na jaki efekt możesz liczyć w dniu wesela. Efekt laminacji wodą lameralną utrzymuje się do kolejnego mycia.

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zaproszenia ślubne w stylu vintage: niech Twoi goście poczują retro vibe!
Oceń artykuł: Woda lamelarna do włosów – sposób na piękną fryzurę na wesele
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy