Porady ŚlubneJak poprawić wygląd włosów i paznokci przed ślubem?

Jak poprawić wygląd włosów i paznokci przed ślubem?

Przez Redakcja

Przed ślubem każda panna młoda stara się zadbać o swój wygląd, w tym również o zdrowie i piękno włosów oraz paznokci. Wiele z nich szuka cudownych metod, które sprawią, że paznokcie będą zdrowe i mocne, a włosy puszyste i lśniące. W naturalny sposób nie da się tego zrobić z dnia na dzień, dlatego dbanie o swoje naturalne piękno należy zacząć już kilka miesięcy przed uroczystością. Podpowiadamy, co można zrobić, aby włosy i paznokcie wyglądały cudownie.

 

Dieta

Wygląd włosów i paznokci w dużej mierze zależy od zdrowia całego organizmu. Długotrwałe problemy zdrowotne, przyjmowanie niektórych leków czy zła dieta to tylko kilka z przyczyn prowadzących do osłabienia włosów. Aby temu zapobiec należy zadbać o zbilansowaną i bogatą w witaminy i mikroelementy dietę. W pierwszej kolejności należy wzbogacić swoje posiłki w produkty dostarczające wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a zarazem wyeliminować szkodliwe takiej jak np. alkohol czy nikotyna.

Witaminy – koło ratunkowe dla włosów i paznokci

Aby włosy i paznokcie prezentowały się zdrowo i pięknie należy zwrócić uwagę, by w diecie było dużo witamin. Wśród nich konieczna jest witamina A wpływająca na produkcję sebum, które nawilża skórę głowy i chroni włosy przed uszkodzeniami. Witaminy z grupy B, zwłaszcza biotyna i niacyna, są niezbędne do utrzymania zdrowej skóry głowy i stymulowania wzrostu włosów. Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga w produkcji kolagenu, a także chroni włosy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Witamina D jest związana z cyklem wzrostu włosów, a witamina E nawilża je i wzmacnia zapobiegając ich łamliwości.

Wyżej wymienione witaminy mają również zbawienny wpływ na wygląd paznokci. Witamina A jest ważna dla produkcji keratyny, która stanowi główny składnik paznokci. Witamina C jest potrzebna do produkcji kolagenu, który wzmacnia paznokcie. Witamina E poprawia krążenie krwi, co przyczynia się do zdrowego wzrostu paznokci. Także minerały takie jak cynk czy żelazo mają swój udział w budowie i utrzymaniu w zdrowiu płytki paznokcia.

Jak dostarczać witaminy i mikroelementy włosom i paznokciom?

Przede wszystkim należy dbać o zdrową i dobrze zbilansowaną dietę. Jeśli obecna kondycja paznokci lub włosów pozostawia wiele do życzenia wówczas warto zdecydować się na dodatkową suplementację. W sprzedaży dostępne są witaminy na włosy i paznokcie, które pomagają uzupełnić wszelkie niedobory. Poza witaminami przyjmowanymi doustnie warto zadbać także o włosy i paznokcie od zewnątrz. W tym celu należy zacząć stosować odżywki i płukanki, które pomogą w regeneracji uszkodzonych włosów i paznokci.

 

Oceń artykuł: Jak poprawić wygląd włosów i paznokci przed ślubem?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy