Porady ŚlubneJak samemu zrobić fryzurę na wesele?

Jak samemu zrobić fryzurę na wesele?

Przez Redakcja

Jak samodzielnie wykonać fryzurę na ślub nie jest trudnym zadaniem, jeśli wiesz, co robisz. To kwestia posiadania odpowiednich narzędzi, wiedzy i technik. Kiedy już opanujesz podstawy, możesz dodać własne akcenty do swojego niepowtarzalnego stylu.

Plecionki są uniwersalne i łatwe do wykonania

Plecionki są nie tylko fajne i stylowe, ale także wygodne w noszeniu. Warkocze to świetny sposób na wydłużenie szyi, uniknięcie uszkodzeń spowodowanych przez słońce i dodanie tekstury do swojego wyglądu. Niezależnie od tego, czy szukasz fryzury na ślub, swobodnej letniej stylizacji, czy na imprezę firmową, warkocze zaspokoją każdy gust.

Wspaniałym sposobem na uzyskanie nowego, zabawnego wyglądu w dniu ślubu jest wyciągnięcie kilku dodatkowych warkoczy. Możesz z nich zrobić pół upięcie, gładkiego kucyka, a nawet eleganckie upięcie. Istnieje mnóstwo opcji i są one łatwe do wykonania, więc na pewno znajdziesz warkocz pasujący do Twojej osobowości.

Aby uzyskać prawdziwie samodzielny wygląd, możesz zapleść włosy w gładkiego kucyka typu rybka. Możesz zaplatać całość lub pozostawić warkocz luźno. Niezależnie od Twoich preferencji, taka fryzura jest zabawnym, romantycznym rozwiązaniem, które będzie pasować do każdego rodzaju sukienki lub fryzury.

Innym sposobem na ciekawe zakręcenie włosów jest wypróbowanie warkocza z dwóch pasm. Aby go wykonać, rozczesz swoje naturalne włosy na dwie części i skręć je razem w węzeł na czubku głowy.

Kolejną zabawną fryzurą, którą warto wypróbować, jest warkocz peekaboo. Zazwyczaj spotykane w formie francuskich warkoczy na wesele, warkocze peekaboo są dobrym sposobem na wydłużenie szyi. Mogą być proste lub wyszukane, w zależności od długości i szerokości Twoich włosów. Warkocze peekaboo mogą być również wkomponowane w kok lub zaczesane na bok.

Łatwe fryzury z warkoczami na wesela

Plecione fryzury stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Wynika to z faktu, że dodają one organicznego charakteru każdej fryzurze. Ponadto, te warkocze i upięcia są niezwykle uniwersalne i pasują do prawie każdego miejsca. Są też ładne.

Poza tym, że są stylową fryzurą, warkocze utrzymują Twój wygląd na miejscu. Niezależnie od tego, czy wybierzesz tradycyjny kok baletnicy, czy warkocz wodospadowy w stylu bohemy, uzyskasz doskonały wygląd.

Te fryzury są idealne na ślub na plaży, ponieważ wiatr i słone powietrze sprawią, że niedoskonałe fale będą wyglądać jeszcze piękniej. Ponadto, możesz wzmocnić ten efekt za pomocą wstążek i kwiatów.

Kolejną wspaniałą fryzurą na ślub na plaży jest warkocz z boku w kształcie rybki. Jest on bardzo elegancki i będzie wyglądał świetnie z każdą sukienką. Jeśli masz długie włosy, z łatwością osiągniesz ten efekt. Możesz nawet ozdobić swój kok kwiatami lub opaską z kwiatów.

Alternatywnie, możesz po prostu pozostawić swoją naturalną strukturę. To bardzo prosty sposób na uzyskanie efektu bohemy. A jeśli zdecydujesz się założyć kwiatową opaskę, pomoże Ci ona dopasować suknię do wystroju.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, wybierając fryzurę z warkoczem, jest poświęcenie czasu na ćwiczenia. Pamiętając o tym, będziesz miała mnóstwo zabawy przy dobieraniu idealnej fryzury.

DY fryzury na wesele

Jeśli chcesz mieć włosy okiełznane na czas ceremonii ślubnej, możesz zastosować kilka fryzur DIY. Od węzła na czubku głowy, przez kok, aż po kucyk z boku – na pewno znajdziesz odpowiednią dla siebie fryzurę. Sztuką jest wybrać fryzury, które będą się wyróżniać na przyjęciu. Możesz też poprosić o pomoc swoje druhny.

Aby uzyskać unikalny zwrot w stosunku do klasycznego węzła górnego, spróbuj zrobić niski, kwiecisty kok. Upnij go spinkami lub wsuwkami, aby uzyskać wyrafinowany wygląd.

Kolejna fryzura typu „zrób to sam”, która nie wymaga dużych nakładów finansowych, to prosty warkocz. Zacznij od tyłu głowy i kieruj się w dół. Zakończ go perłową spinką. To proste upięcie możesz połączyć z koronkową lub szyfonową sukienką.

Jeśli masz włosy falowane lub kręcone, możesz spróbować skręconego pół upięcia. Warkocze są idealne na specjalne okazje. Dodaj metalową broszkę, aby nadać mu blasku.

Jedną z najłatwiejszych do wykonania fryzur DIY jest niski, falowany kucyk. Upnij go spinkami lub gumką. Spróbuj przełożyć małe pasmo z dołu kucyka wokół jego podstawy, aby nadać mu kapryśny wygląd.

Układany warkocz typu milkmaid to kolejny sprytny sposób na odsunięcie włosów od twarzy. Możesz go wykonać na wilgotnych włosach i dodać odrobinę sprayu do fal, aby je unieść.

Oceń artykuł: Jak samemu zrobić fryzurę na wesele?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy