Porady ŚlubnePlan stołów weselnych - jak go przygotować?

Plan stołów weselnych – jak go przygotować?

Przez Redakcja

Artykuł Partnera

Organizacja ślubu i wesela to spore wyzwanie dla narzeczonych, którzy mają za zadanie sprawić, aby ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla nich samych, ale także dla przybyłych gości. Samopoczucie zaproszonych osób jest bowiem kluczem do udanej zabawy. Warto więc zadbać o każdy najmniejszy detal związany z ich zadowoleniem i komfortem. Pewne szczegóły mogą zadecydować o atmosferze wesela już na samym początku. To, w jaki sposób para młoda rozsadzi swoich gości oraz pokieruje ich w odpowiednie miejsca ma kluczowe znaczenie w kontekście całościowej organizacji uroczystości. Takie elementy, jak lista gości, winietki ślubne, numery stołów i plan stołów weselnych zdecydowanie ułatwiają to zadanie i pozwalają uniknąć niepotrzebnego chaosu.

Plan stołów weselnych – do czego jest potrzebny? 

Plan stołów weselnych to forma plakatu informacyjnego dla gości, dzięki któremu po przybyciu na salę weselną od razu mogą sprawdzić, przy którym stole para młoda zaplanowała dla nich miejsce. Po zapoznaniu się z planem, gość wie, w jakim kierunku sali się udać i może na spokojnie zająć przypisane mu miejsce.  

Plan stołów weselnych ściśle koresponduje z innymi materiałami drukowanymi, bez których nie może spełniać swojej funkcji. Mowa tu o numerach stołów weselnych oraz winietkach ślubnych. Winietka z imieniem i nazwiskiem gościa ustawiona na stole wskazuje dla niego dokładną lokalizację, w której będzie mógł zasiąść. Numer stołu jest ważną podpowiedzią, która kieruje go w odpowiednie miejsce sali.  

Tego typu oznaczenia zapobiegają niepotrzebnemu zamieszaniu z szukaniem miejsca i pozwalają na płynne i spokojne rozpoczęcie wspólnego świętowania.  

Tablica z rozmieszczeniem gości – jak przygotować? 

Tablica z rozmieszczeniem gości może mieć wiele różnych form graficznych. Najważniejsze to przygotowanie ostatecznej listy gości i zastanowienie się, w jaki sposób rozsadzić ich przy stołach. Ta kwestia jest najbardziej kluczowa, by zaproszone osoby czuły się komfortowo. Każdego gości warto posadzić w otoczeniu osób znajomych lub takich, w których towarzystwie będzie się dobrze czuł. Każdy stół weselny powinien mieć dodatkowo przypisany określony numer. Gdy to zostanie ustalone i zwizualizowane, wtedy ten plan można przenieść na tablicę informacyjną, którą należy ustawić w widocznym miejscu przed wejściem na salę weselną.  

Plan stołów weselnych można przedstawić: w formie listy lub wybrać jego bardziej obrazową i bogatą graficznie formę. Warto, aby wszystkie materiały kierujące gości w odpowiednie miejsca były zaprojektowane w podobnej stylistyce i tworzyły spójny komplet. Jest to ważne nie tylko ze względów wizualnych, ale także orientacyjnych i pomoże gościom w szybszym odnalezieniu się na sali. Równie istotne jest to, aby plan stołów był czytelny i przejrzysty, dzięki czemu goście momentalnie będa mogli znaleźć interesującą ich informację.  

Wszystkie materiały, w tym plan stołów weselnych powinny być przygotowane w nawiązaniu do całościowego stylu wesela. W asortymencie sklepu internetowego Empik Foto znajdziesz mnóstwo pomysłów i inspiracji na oryginalną papeterię ślubną w różnych stylach uwzględniających aktualne trendy ślubne. Przygotuj zaproszenia, menu weselne, winietki i plan stołów w stylu eleganckim, glamour, boho, botanicznym lub minimalistycznym i zadbaj o piękną oprawę swojego wesela!  

 

Oceń artykuł: Plan stołów weselnych – jak go przygotować?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy