Porady ŚlubneUrlop okolicznościowy na ślub dziecka - kiedy wykorzystać?

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka – kiedy wykorzystać?

Przez Redakcja

Jeśli planujesz wesele dla dziecka, możesz chcieć skorzystać z jakiegoś specjalnego urlopu. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uczynić tę okazję bardziej zabawną, na przykład zapewnić dzieciom specjalny posiłek i pomóc im w roli woźnych i niosących pociągi.

Dania dla dzieci sprawiają, że dzieci są szczęśliwsze i są tańsze

Dania dla dzieci mogą być świetnym sposobem, aby zachęcić je do zdrowego odżywiania. Wiele restauracji ma menu dla dzieci, w którym rodzice mogą wybierać spośród potraw przyjaznych dzieciom. Często posiłek dla dzieci jest tańszy i mniej kaloryczny niż posiłek dla dorosłych.

Restauracje mogą wykorzystać menu dla dzieci, aby przyciągnąć do siebie więcej rodzin. Jest to szczególnie ważne, jeśli oferują szereg pożywnych wyborów. Informacje o wartościach odżywczych mogą pomóc rodzicom w podejmowaniu mądrych decyzji o tym, czym karmić swoje dzieci.

Posiłki dla dzieci mogą również pomóc w poprawieniu więzi między rodzicami a dziećmi. Badania wykazały, że wspólne spożywanie posiłków może przyczynić się do uzyskania przez dzieci lepszych ocen, większej pewności siebie i niższego wskaźnika nadużywania narkotyków.

Chociaż nie ma twardych i szybkich zasad dotyczących korzyści płynących z posiłków dla dzieci, istnieją pewne kluczowe fakty, które powinieneś znać. W szczególności, posiłki dla dzieci są nie tylko zdrowsze niż posiłki dla dorosłych, ale także zapewniają oszczędność kalorii.

Najlepsze posiłki dla dzieci są zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby małych żołądków dzieci. Powinny mieć 500 lub mniej kalorii. Na ogół takie menu zawiera główne danie, dodatek i napój.

Zasada „bez dzieci” na weselu dziennym lub swobodnym

Możesz się zastanawiać, jak wprowadzić zasadę „bez dzieci” na swoim weselu. Pierwszym odruchem może być sporządzenie listy dzieci, które chciałabyś zostawić w domu i pozwolić reszcie gości cieszyć się ceremonią i przyjęciem bez dzieci. Jednak Twój narzeczony może nie być zachwycony tym pomysłem.

W niektórych przypadkach zasada braku dzieci może się sprawdzić. Jeśli mieszkasz w pobliżu dużej liczby członków rodziny, możesz poprosić ich, aby zatrzymali swoje dzieci w domu lub znaleźli opiekunkę, która przypilnuje ich podczas uroczystości.

Mimo że istnieje kilka różnych sposobów na ogłoszenie zasady zakazu posiadania dzieci, najprostszym rozwiązaniem jest skierowanie zaproszeń ślubnych tylko do dorosłych. Aby to zrobić, dołącz zewnętrzną kopertę z adresem pocztowym gościa. Następnie włóż wewnętrzną kopertę z imieniem i nazwiskiem gościa, tytułem i specjalną wiadomością.

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów ślubów w dzisiejszych czasach jest ślub tylko dla dorosłych. Jest to świetna opcja, jeśli zależy Ci na przestrzeni lub kosztach.

Właściwe adresowanie kopert

Adresując koperty na ślub dziecka, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze musisz wiedzieć, że istnieją trzy różne opcje sformułowań. Możesz użyć tytułów takich jak „Pan” lub „Pani” albo zdecydować się na nieformalny styl. Na przykład możesz powiedzieć: „Rodzina Jonesów” zamiast po prostu „Rodzina Jonesów”

Zwykle adres z przodu koperty nie zawiera kodu pocztowego. Jeśli jednak wysyłasz zaproszenia do gości, którzy nie pochodzą z Twojej okolicy, powinieneś podać skrót miasta lub stanu.

Innym rozwiązaniem jest wypisanie imion swoich dzieci i ich wieku. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, zalecane jest wymienienie ich w kolejności według wieku. Młodsze dzieci mogą być nazywane „panną”, a starsze „panem i panią”

Jeśli organizujesz przyjęcie weselne, możesz również wymienić imiona dzieci uczestniczących w weselu. Wiele par zakłada, że dzieci są zaproszone, ale nie zawsze tak jest. W takim przypadku dobrze jest przygotować dla nich osobne zaproszenie.

Dzieci mogą pełnić rolę woźnych i nosicieli trenów

Jeśli organizujesz ślub dziecka, możesz rozważyć, aby uczestniczyło ono w niektórych rolach podczas ceremonii lub przyjęcia. Jest wiele ról, w które dziecko może się wcielić, od dziewczynki z kwiatkiem po okaziciela pierścionka. Możesz też poprosić je o udział w przyjęciu weselnym lub w gronie drużbów.

Kwiatowa dziewczynka jest ubrana w strój odpowiedni dla jej wieku. Będzie niosła kosz z kwiatami lub bukiet. Ta rola jest najczęstsza dla dzieci w wieku od czterech do ośmiu lat.

Starsza dziewczynka do kwiatów może być nieco onieśmielająca dla młodszych dzieci, więc ważne jest, aby omówić role z dzieckiem. Może ona być druhną lub iść sama za druhnami. Możliwe jest także, aby rodzic lub dziadek dołączył do orszaku, co może być szczególnie znaczące dla dziadków panny młodej.

Inną rolą, którą mogą pełnić dzieci, jest rola woźnego. Tradycyjnie, chłopiec woźny niósł pociąg. W dzisiejszych czasach młody chłopiec może nieść modlitewnik w procesji. Może on również pełnić rolę eskorty dla dziewczynki z kwiatami.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Oceń artykuł: Urlop okolicznościowy na ślub dziecka – kiedy wykorzystać?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy