Porady ŚlubnePiękne włosy i paznokcie- jakie witaminy stosować?

Piękne włosy i paznokcie- jakie witaminy stosować?

Przez Redakcja

Struktura włosów i paznokci osłabia się pod wpływem wielu czynników, jak np. niewłaściwa dieta, stres czy zaburzenia metaboliczne. Dla każdej kobiety pozbawione blasku, przesuszone i wypadające włosy, a także rozdwajające się, łamliwe paznokcie są koszmarem. Stosowanie preparatów, które odżywiają włosy i paznokcie z zewnątrz, nie wystarczy, należy bowiem sięgnąć także po suplementy i witaminy na włosy i paznokcie, które odbudują ich strukturę od środka.

Suplementy na włosy i paznokcie- kiedy należy je stosować?

Suplementy na włosy i paznokcie powinny być stosowane zaraz po zaobserwowaniu ich osłabienia, szczególnie wtedy, kiedy prowadzony tryb życia nie jest zdrowy. Doustne witaminy na włosy i paznokcie pomogą jedynie wtedy, kiedy faktycznie pojawi się problem, np. włosy wypadają w dużej ilość, są suche pozbawione blasku, paznokcie się łamią i rozdwajają. Jeśli nie dostrzega się tych zmian, nie warto stosować suplementów profilaktycznie. Suplementy na włosy i paznokcie powinno się połykać popijając wodą, najlepiej po posiłku. 

Witaminy na włosy i paznokcie- jakie wybrać?

Witaminy na włosy i paznokcie powinny być bogate przede wszystkim w biotynę (witaminę B7) – wykazuje ona zdolność do transportowania siarki aż do macierzy włosa, co przyczynia się do jego wzmocnienia i nadbudowania. Wytwarza ona także elastyczne wiązania wspierające i wzmacniające łodygę włosa na całej długości, dzięki czemu włosy stają się mocne, zdrowe, lśniące i długie. Biotyna dobrze wpływa na stan paznokci, czyniąc je mocniejszymi i grubszymi. Zaleca się jej stosowanie zwłaszcza po manicure hybrydowym. 

Witaminy na włosy pomagają w uzyskaniu zdrowych i lśniących kosmyków. Najlepsze witaminy na zdrowe włosy, to witaminy z gruby B. Zaliczają się do nich np.:

  • witamina B5- działa ona wspomagająco na pigmentację włosów, opóźnia ich siwienie i hamuje wypadanie,
  • witamina B2- ogranicza wypadanie włosów, a także zapobiega tworzeniu się łojotoku i łupieżu,
  • witamina B6- działa wspomagająco na produkcję włosów, przyspiesza ich porost i pomaga w utrzymaniu naturalnego koloru. 

Na włosy pozytywnie wpływają także: witamina B9, B10 i B12, niacyna, witamina PP i witamina H, która zapobiega łysieniu. 

Witaminy na paznokcie zapobiegają ich rozdwajaniu się i pozytywnie wpływają na ich kondycję- dzięki nim stają się one mniej łamliwe. Witaminy: A, C, H, E i D to substancje pozytywnie wpływające na stan płytki. 

Oceń artykuł: Piękne włosy i paznokcie- jakie witaminy stosować?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy