FormalnościIle kosztuje ślub kościelny?

Ile kosztuje ślub kościelny?

Przez Redakcja

Jeśli bierzesz ślub kościelny, możesz się zastanawiać, ile wyniesie koszt ślubu. Średni koszt ślubu kościelnego wynosi około 500 dolarów, ale trzeba wziąć pod uwagę wiele innych czynników. Powinieneś też dowiedzieć się, czy są dostępne jakieś zniżki.

Uzyskanie zniżki na ślub kościelny

Ślub kościelny to okazja do wyrażenia swojej wiary. Musisz być pewien, że znasz zasady i przepisy obowiązujące w kościele. Często wymagane jest odbycie programu przygotowawczego do ślubu.

Większość kościołów oferuje też specjalne usługi, takie jak chór czy muzycy. Koszt tych usług jest różny, ale możesz oczekiwać, że zapłacisz od 200 do 3000 dolarów.

Ślub w kościele może być wyjątkowym przeżyciem, ale ważne jest, aby wiedzieć, co się z tym wiąże. Wiele kościołów ma godziny zakazu wstępu i wymaga, aby goście przybyli wcześniej niż na ceremonię ślubną.

Niektóre kościoły mają ścisłe zasady dotyczące kwiatów i dekoracji. Niektóre kwiaty, takie jak nasiona i płatki, są zabronione. Dozwolone są świece dekoracyjne, ale przed ich użyciem musicie uzyskać zgodę kościoła.

Muzycy to kolejny koszt. Jeśli zatrudniasz zespół lub kapelmistrza, będziesz musiał zapewnić im honorarium. Jeśli jednak zatrudniacie tylko kantora lub solistę, możecie skorzystać z muzyków z waszego kościoła za darmo.

Dobrym pomysłem jest spotkanie z koordynatorem ślubnym waszego kościoła, aby omówić jego zasady dotyczące ślubów. On lub ona oprowadzi was po kościele. Będzie ona obejmować demonstrację programu ślubnego i przegląd usług.

Dekoracja ślubu kościelnego

Przy planowaniu ślubu kościelnego zawsze trzeba wziąć pod uwagę budżet. Na szczęście jest wiele sposobów, aby uczynić ten wielki dzień wyjątkowym bez rozbijania banku.

Niektóre z bardziej przyjaznych budżetowi sposobów dekorowania kościoła to użycie świec i płatków kwiatów. Obie te niedrogie dekoracje świetnie wyglądają na ołtarzu i pomogą ci stworzyć ciepłą i romantyczną atmosferę. Możesz nawet kupić duże ilości kwiatów i świec, aby zaoszczędzić pieniądze.

Innym prostym pomysłem jest użycie kwiatowego łuku do oznaczenia ławek. Jest to doskonały sposób na uzyskanie efektu „wow” i dodanie organicznego akcentu do Twojej ceremonii.

Dla osób dbających o budżet warto rozważyć użycie oddechu dziecięcego. Jest tani i świetnie wygląda w szklanych słoikach. Doskonale nadaje się na bieżnik do korytarza, centralny punkt stołu, a nawet dekorację schodów.

Eukaliptus to kolejna świetna alternatywa dla kwiatów. Jest nie tylko niedrogą opcją, ale też łatwą do ustawienia i czyszczenia.

Poza przystępną ceną, liście eukaliptusa mogą nadać wnętrzu Twojego kościoła bardziej naturalny charakter. Użyjcie ich zamiast kwiatów do dekoracji przejścia lub do stworzenia unikalnego bieżnika do przejścia.

Inne tanie pomysły na dekoracje ślubne to zrobienie wieszaków na zdjęcia z drewna dryfującego lub wydrążenie go, aby umieścić w nim sukulenty. Jeśli masz dostęp do plaży, możesz zbierać muszle i używać ich do dekoracji.

Ślub w kościele katolickim

Jeśli planujesz wziąć ślub w kościele katolickim, musisz upewnić się, że rozumiesz wymagania. Dotyczy to rodzajów dokumentów, które musisz złożyć, oraz czasu, jaki zajmie ci załatwienie wszystkich spraw. Możesz zorientować się, jakie są te wymagania, rozmawiając z proboszczem lub księdzem.

W wielu przypadkach będziesz musiał zapłacić za usługi celebransa ślubnego. Jeśli nie macie dużo pieniędzy, może to być bardzo niezręczny moment.

Możecie też zostać poproszeni o zapłacenie za utrzymanie budynku kościoła. Wiele parafii wykorzystuje ofiary na pokrycie tych kosztów.

Niektóre kościoły wymagają, abyś miał dwóch świadków przy każdym sakramencie. Ma to na celu zapewnienie obecności dwóch osób, które mogą zaświadczyć, że spełniliście cztery podstawowe zasady małżeństwa.

Dodatkowo będziecie musieli wyrazić pełną zgodę na zawarcie małżeństwa. Twój ksiądz lub diakon będzie miał zasady w tym zakresie.

Niektórzy księża odradzają druhów ze względu na to, że odwracają uwagę od zewnętrznych znaków sakramentu. Niektórzy jednak zezwalają na nie.

Jeśli planujesz mieć kwiaty podczas ceremonii, musisz porozmawiać ze swoim duszpasterzem. Zwierzęta domowe nie mogą przebywać w kościele.

Kwiaty nie są dozwolone na ołtarzu, ale możesz je zostawić innym parafianom, aby mogli się nimi cieszyć. Muszą być trzymane w klatkach wyłożonych gazetami.

Oceń artykuł: Ile kosztuje ślub kościelny?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy