FormalnościNauki przedmałżeńskie - ile trwają?

Nauki przedmałżeńskie – ile trwają?

Przez Redakcja

Nauki przedmałżeńskie mogą pomóc ci w radzeniu sobie z trudnymi aspektami twojego związku i zmniejszyć presję związaną z zamiarem zawarcia małżeństwa. Mogą też zbudować solidne fundamenty dla waszej przyszłości, pomagając wam radzić sobie z problemami, które pojawią się, gdy będziecie razem wzrastać.

Pomogą ci zbudować solidne fundamenty

Jeśli chodzi o planowanie ślubu, to prawdopodobnie jesteś już na etapie planowania. Zanim jednak zaczniecie wszystko planować, istnieje kilka prostych rad i wskazówek, które pomogą wam osiągnąć małżeńską rozkosz. Po pierwsze, wykorzystaj czas, który masz do dyspozycji. Po drugie, staraj się być po tej samej stronie ze swoim przyszłym małżonkiem. Po trzecie, nie zapomnij zapytać narzeczonego o jego oczekiwania. Przecież ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest ślub, z którego nie jesteś zadowolony! Na szczęście przy odrobinie czasu i dużym budżecie możesz mieć ślub swoich marzeń.

Może złagodzić obawy związane z małżeństwem

Jeśli planujesz ślub w najbliższej przyszłości, powinieneś rozważyć skorzystanie z nauk przedmałżeńskich. Nie tylko pomogą ci one przygotować się do ślubu, ale także zmniejszą twój niepokój związany z tym wielkim dniem. Badania wykazały, że u par, które biorą udział w naukach przedmałżeńskich, prawdopodobieństwo rozwodu spada o 30% w ciągu pięciu lat.

Nauki przedmałżeńskie można znaleźć w wielu różnych źródłach. Do najbardziej popularnych należą warsztaty i sesje terapii grupowej. Najważniejsze jest, abyś wybrał takie, w którym Ty i Twój partner czujecie się najlepiej. Możesz też znaleźć rekomendacje w lokalnej agencji zdrowia psychicznego.

Uczenia przedmałżeńskie są świetnym sposobem na to, aby oboje zaczęli myśleć o szerszej perspektywie i nauczyli się lepiej komunikować ze sobą. Parom często trudno jest otwarcie wyrażać swoje uczucia i omawiać trudne kwestie. Właśnie w tym może pomóc dobry doradca.

Pomoże wam w rozwiązaniu problemów w waszym związku

Jeśli rozważacie zawarcie małżeństwa, powinniście rozważyć nauki przedmałżeńskie, które pomogą wam w rozwiązaniu problemów w waszym związku. Poradnictwo przedmałżeńskie pomaga przygotować się do zobowiązania, które masz podjąć, a także lepiej poznać swojego partnera. Zapewnia też przestrzeń do omówienia ważnych spraw, o których nie zawsze dobrze się rozmawia.

Nauki przedmałżeńskie pomogą wam nauczyć się skuteczniej komunikować. Dowiesz się, jak unikać destrukcyjnych wzorców zachowań i rozwiniesz umiejętności skutecznego rozwiązywania konfliktów. Wiele par ma problemy z komunikacją, zwłaszcza gdy są w długotrwałym związku. Poświęcając czas na rozmowę z licencjonowanym terapeutą, możecie przepracować trudne kwestie i nauczyć się, jak się do siebie zbliżyć.

Podczas porady przedmałżeńskiej Ty i Twój partner będziecie pracować z terapeutą nad trudnymi kwestiami. Na przykład, jeśli byłeś niewierny, możesz porozmawiać o tym zachowaniu i o tym, jak wpłynęło ono na wasz związek. Terapeuta może przeprowadzić cię przez ten proces i udzielić ci rady.

To trwa długo

Nauczanie przedmałżeńskie pomaga parom zidentyfikować i rozwiązać problemy, zanim będą miały szansę stać się problematyczne. Ponadto zapewniają bezpieczne środowisko do dyskusji o waszym związku.

Kiedy po raz pierwszy przystępujesz do poradnictwa przedmałżeńskiego, może to być onieśmielające. Twój doradca prawdopodobnie zada ci serię pytań, aby określić stopień waszej kompatybilności. Może też zostać poproszony o spisanie swoich cech osobistych i doświadczeń, np. z wczesnego dzieciństwa. Pozwoli to doradcy określić Wasze mocne i słabe strony oraz wskazać obszary do rozwoju.

Podczas sesji doradczych doradca pomoże Wam ćwiczyć umiejętności skutecznej komunikacji. Często konflikty powstają, kiedy pary nie potrafią rozmawiać o swoich problemach. Ważne jest, abyście pamiętali, że jesteście w tym związku, ponieważ oboje się kochacie, a nie po to, aby unikać trudnych rozmów. Dlatego powinniście skupić się na konstruktywnym rozwiązywaniu problemów.

Jeśli ty i twój partner jesteście szczęśliwi w swoim małżeństwie, możecie mieć wrażenie, że jesteście w stanie poradzić sobie z większością pojawiających się problemów. Jednak nadal możecie mieć kilka wyzwań. Na przykład jedno z was może nie chcieć mieć dzieci. Możesz też niechętnie przyznać, że czujesz coś do kogoś innego niż twój współmałżonek. To tylko niektóre z powszechnych problemów, które mogą dręczyć nowe pary. W ostatecznym rozrachunku jednak warto je rozwiązać, aby mieć udane i długotrwałe małżeństwo.

Oceń artykuł: Nauki przedmałżeńskie – ile trwają?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy