FormalnościJak napisać zaproszenie na ślub?

Jak napisać zaproszenie na ślub?

Przez Redakcja

Jest kilka rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę, pisząc zaproszenie ślubne. Po pierwsze, powinieneś upewnić się, że odpowiednio zaadresujesz zaproszenie, a także, że dołączysz karty załączników i dress code. Zaproszenie powinno być dobrze zaprojektowane i interesujące.

Zapisz daty

Zapisz daty są ważne, ponieważ dają Twoim gościom możliwość zaplanowania podróży i poinformowania o Twoim wielkim dniu. Niezależnie od tego, czy jesteście parą tradycyjną, czy bardziej wyluzowaną, możecie stworzyć spersonalizowaną kartkę z datą, która zapadnie w pamięć.

Na oficjalnym ślubie będziecie chcieli wybrać oficjalną czcionkę i użyć nazwy miejsca, w którym się odbędzie. Jednak w przypadku bardziej swobodnego ślubu możesz rozważyć wybór bardziej zabawnych sformułowań. Dodanie humorystycznego cytatu, ulubionego cytatu lub zdjęcia pary młodej może być świetnym pomysłem.

Jeśli rozważacie ślub w miejscu docelowym, dobrym pomysłem jest umieszczenie w Save the Date informacji o podróży. Możesz nawet dołączyć mapę miejsca ślubu.

Załączenie karteczek z załącznikami

Użycie karteczek z załącznikami pomoże Ci informować gości o wydarzeniach poprzedzających Twój ślub. Jest to również świetny sposób na uzyskanie opinii od gości. Możesz poprosić ich o podzielenie się swoimi ulubionymi wspomnieniami ze ślubu, podsunąć pomysły na koktajle lub poprosić o propozycje piosenek.

Tradycyjnie karta do załącznika jest kartą wysyłaną razem z zaproszeniem. Jednak w dzisiejszych czasach istnieje wiele opcji dostępnych dla zaproszeń ślubnych. Kilka popularnych załączników to karty RSVP, karty noclegów, karty dojazdu i mapy. Są one pomocne dla gości spoza miasta i zapewniają, że mają oni wszystkie informacje, których potrzebują, aby zaplanować swoją podróż.

Niektóre pary decydują się na umieszczenie swojej strony internetowej bezpośrednio na zaproszeniu ślubnym. Inne wolą umieścić informacje na małej karcie w załączniku. To świetny sposób, aby zaoszczędzić na kosztach papeterii i przesyłek pocztowych.

Dodaj ciekawe elementy wystroju

Możesz dodać ciekawe elementy wystroju do swojego zaproszenia ślubnego, aby stworzyć stylowy projekt, który zrobi wrażenie na Twoich gościach. Niezależnie od tego, czy używasz stylu vintage, czy czegoś bardziej nowoczesnego, jest wiele sposobów na to, aby Twoje zaproszenia wyróżniały się z tłumu.

Jednym ze sposobów jest wybór ponadczasowej czcionki. Typografia może być potężnym dodatkiem do każdego zaproszenia ślubnego i może nadać projektowi dodatkowy element personalizacji. Najlepiej wybrać czcionki, które są dobrze skorygowane i mają różne wagi.

Inne opcje typografii to kaligrafia. Czcionki z kaligrafią wyglądają szczególnie elegancko z krojami serif. Aby uzyskać unikalny efekt, wypróbuj kursywę skryptową, która doda kobiecego charakteru całemu projektowi.

Inną opcją jest użycie tłoczenia ślepego, które dodaje subtelnego wyrafinowania szczegółom zaproszenia. Ten proces można zastosować również w przypadku zaproszeń cyfrowych.

Właściwe zaadresowanie zaproszeń

Adresowanie zaproszeń ślubnych jest jednym z najstarszych pytań dotyczących etykiety. Adresowanie koperty może być mylące i czasochłonne. Jeśli nie chcesz spędzać godzin na adresowaniu zaproszeń ślubnych, możesz skorzystać z wielu usług. Usługi te pomogą Ci upewnić się, że koperty są zaadresowane poprawnie.

Przy ślubach formalnych i nieformalnych należy przestrzegać kilku zasad, jeśli chodzi o adresowanie zaproszeń. Pierwsza zasada mówi, że nazwiska powinny być dobrze widoczne i czytelne.

W przypadku zaproszeń nieformalnych możesz użyć skrótów, takich jak St., Rd. i CA (dla Kalifornii). Jeśli jednak wysyłasz zaproszenie na przyjęcie w stylu black-tie, musisz zastosować się do bardziej formalnych zasad adresowania.

Nazwisko gospodarza powinno znaleźć się na adresie zwrotnym. Możesz również dodać arkusz bibuły na górze zaproszenia, aby zapobiec rozmazywaniu się tuszu.

Załączenie dress code’u

Jeśli organizujesz wesele, możesz zawrzeć w zaproszeniu dress code. Pomoże to gościom zdecydować, co mają na siebie włożyć. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić. Nie chcesz odstraszyć gości, mówiąc im, co mają założyć. Zamiast tego powinieneś użyć prostych określeń i załączyć zdjęcie, aby pomóc im zrozumieć, jakie są Twoje oczekiwania dotyczące stroju.

Większość zaproszeń ślubnych zawiera datę, godzinę i miejsce ceremonii oraz przyjęcia. Ponadto konieczne jest podanie adresu miejsca uroczystości oraz miasta i stanu.

Para może zdecydować się na dodanie formalnego lub nieformalnego dress code’u do swoich zaproszeń ślubnych. To zależy od nich, ale niektóre pary wolą, aby sformułowania były jak najbardziej neutralne.

Kodeks ubioru może być umieszczony na głównym zaproszeniu lub na karcie dołączonej do zaproszenia. Pamiętaj, aby podać lokalizację i nazwę miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie, a także przeliterować adres. Zazwyczaj adres zwrotny znajduje się na tylnej klapce koperty.

Oceń artykuł: Jak napisać zaproszenie na ślub?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy