Pan MłodyZa co płaci pan młody?

Za co płaci pan młody?

Przez Redakcja

Gdy para młoda planuje swój wielki dzień, pierwszą rzeczą, którą musi sobie zadać, jest pytanie: „Za co płaci pan młody?”. Jest kilka rzeczy, za które pan młody zapłaci w dniu ślubu, na przykład kwiaty, tort, przyjęcie i miesiąc miodowy. Aby mieć pewność, że mogą spokojnie zaplanować swój ślub, muszą dokładnie wiedzieć, za co będą musieli zapłacić.

Próbny obiad

Próbny obiad to uroczystość przed ślubem. Celem tego wydarzenia jest umożliwienie przyjęcia weselnego i członkom najbliższej rodziny poznania się. Jest to także okazja dla nowożeńców do rozdania prezentów.

Ta impreza tradycyjnie odbywa się w noc przed ślubem. Tradycyjnie za kolację płacą rodzice pana młodego. Jednak obecnie pary mogą wybrać, czy płacą za nią, czy dzielą się rachunkiem.

Planując próbną kolację, pamiętajcie, że będziecie musieli zapłacić za wynajem lokalu, jedzenie, napoje i inne koszty. Możecie też zdecydować, czy w programie znajdą się przemówienia i gry. Można też wybrać rozrywkę przyjazną dzieciom.

Ważne jest, aby próbny obiad był zabawą. Nie powinieneś czuć się pod presją, że wszyscy muszą wziąć w niej udział, ale pamiętaj, że musisz wziąć pod uwagę czas, jaki zajmie Ci podróż do miejsca spotkania. Jeśli goście się spóźnią, postarajcie się ich uwzględnić.

Kwiaty dla pana młodego

Jeśli poprosiłaś pana młodego o pomoc w opłaceniu kwiatów na wasz ślub, być może otrzymałaś propozycję, aby podzielił się z tobą kosztami. To może być kuszące, aby się zgodzić, ale para nigdy nie powinna podejmować wobec członków rodziny dużych zobowiązań, na które nie może sobie pozwolić. Mogą oni nadal przekazywać pieniądze na wesele, ale muszą być szczerzy, jeśli chodzi o ich wkład.

Tradycyjnie strona rodziny panny młodej płaci za większość dekoracji kwiatowych i aranżacji. Obejmuje to ceremonię, przyjęcie, bukiet ślubny i butonierki panów młodych. Koszt tego może być bardzo różny.

Groommani powinni również zapłacić za swój strój, choć niektórzy mogą zadbać o to sami. Ich rodzina powinna zapłacić za kwiaty dla okazicieli pierścionków i dziewczynki do sypania kwiatów, jeśli mają taką osobę.

Sukienki dla panów młodych

Jeśli planujesz ślub, ważne jest, abyś pomyślał o stroju swoich panów młodych. Będą oni mogli zrobić wielkie wrażenie w Waszym wyjątkowym dniu. Jednak trzeba też wziąć pod uwagę ich budżet.

Groommani tradycyjnie są odpowiedzialni za zakup smokingów. Są to garnitury typowo formalne, składające się z marynarki z satynowymi klapami, wiązania i kamizelki. Do tego stroju zawsze dołączona jest muszka. Jest idealny na formalne wesele w sali balowej.

Możesz kupić smokingi dla swoich druhów od razu lub je wypożyczyć. Ta pierwsza opcja jest zwykle bardziej przystępna. Oprócz smokingu, możesz też podarować swojemu drużbie kilka dodatków, takich jak poszetki, spinki do klapek i paski.

Sukienki dla dziewczynki do sypania kwiatków i stroje dla okaziciela

Kwiaty są ważnym elementem ślubu. Dziewczynka z kwiatami idzie do ołtarza przed panną młodą, rozrzucając płatki. Symbolizuje to płodność pary młodej.

Kwiatowa dziewczyna to zazwyczaj młoda dziewczyna. Może to być siostrzenica, kuzynka lub nawet córka chrzestna. Tradycyjnie rodzice dziecka płacą za jej sukienkę. Obecnie jednak pary oczekują, że to rodzice wezmą na siebie ten wydatek.

Kwiatowa dziewczynka ma na sobie sukienkę i niesie koszyk z kwiatami. Sukienki i dodatki mogą być różne, w zależności od stylu wesela. Na rustykalne wesele idealna będzie pastelowa sukienka. Z drugiej strony, na nowoczesnym weselu prosta monochromatyczna sukienka będzie idealna.

Wybierając strój dla dziewczynki do sypania kwiatów, weź pod uwagę cenę sukienki. Jeśli sukienka jest niedroga, rozważ jej zakup w sklepie z używanymi rzeczami. W przeciwnym razie sukienkę należy kupić odpowiednio wcześnie, aby mieć czas na jej dotarcie.

Miesiąc miodowy

Miesiąc miodowy to jedna z najważniejszych podróży, jakie możecie odbyć jako para. Nie tylko pozwala wam się zrelaksować i odnowić więzi, ale daje też szansę na zostawienie dzieci z dziadkami lub opiekunką.

Najlepszym sposobem na zaplanowanie miesiąca miodowego jest rozmowa z partnerem. Zdecydujcie, na co możecie sobie pozwolić i co chcielibyście ograniczyć. Pomoże Wam to również określić, na co powinniście oszczędzać.

Jednym z najlepszych sposobów na opłacenie podróży poślubnej jest stworzenie funduszu na ten cel. Możesz zacząć od odkładania niewielkiej kwoty przy każdej wypłacie. Kiedy już zaoszczędzisz wystarczającą kwotę, możesz zacząć rezerwować hotel i bilety lotnicze. Wczesna rezerwacja zapewni Ci najlepsze ceny.

Oceń artykuł: Za co płaci pan młody?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy