Organizacja ŚlubuIle kosztuje wesele na 150 osób?

Ile kosztuje wesele na 150 osób?

Przez Redakcja

Jednym z najczęstszych pytań zadawanych wedding plannerowi jest: ile kosztuje wesele dla 150 osób? Jest to ważne pytanie dla każdej przyszłej panny młodej, ponieważ pozwoli jej zaplanować budżet i plan ślubu oraz uniknąć nadmiernych wydatków. W tym artykule opowiemy o głównych kosztach związanych z planowaniem wesela i o tym, jak ustalić odpowiedni budżet.

Open bar vs. cash-only bar

Jeśli planujesz wesele, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy wybrać open bar czy cash-only bar. Obie opcje mają swoje zalety. Otwarty bar pozwala gościom wybierać spośród różnych napojów, podczas gdy bar z obsługą gotówkową oznacza, że para młoda płaci za każdy zakupiony napój.

Choć obie opcje są skuteczne, mają swoje zalety. Możecie skończyć z większym rachunkiem niż zamierzaliście. Według raportu WeddingWire Newlywed Report z 2020 roku, nierzadko para wydaje na alkohol 2 300 dolarów.

Niezależnie od tego, czy planujecie zorganizować wielką imprezę, czy po prostu kameralne przyjęcie weselne, wybór odpowiedniego baru jest ważny. Właściwy wybór pomoże Ci stworzyć eleganckie przyjęcie, o którym goście będą się zachwycać.

Dekoracja przyjęcia

Jeśli planujesz wesele dla 150 gości, jest kilka wskazówek, których należy przestrzegać, aby udekorować przyjęcie. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, więc nie skąpcie dekoracji.

Piękny parkiet jest ważnym elementem każdego przyjęcia. Starsi goście chętnie wezmą udział w zabawie. Pamiętaj, aby uwzględnić układ parkietu w aranżacji stołów.

Drogą i elegancką alternatywą dla parkietu pokrytego kwiatami jest stworzenie pływającej aranżacji z płytkich misek wypełnionych do połowy wodą. Popularne są również wiszące łuki kwiatowe.

Pinekiny są pięknym akcentem w centrum wesela. Łatwo je znaleźć jesienią, a można je pozłocić brokatem lub metaliczną farbą.

Papierowe lampiony to kolejna romantyczna opcja na ślub. Możesz użyć lampionów białych, w jasnych kolorach lub szklanych. Możesz też wypełnić je lampionami zasilanymi bateriami.

Wynajmij DJ-a

Jednym ze sposobów, aby dzień ślubu stał się hitem, jest zatrudnienie profesjonalnego DJ-a. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na DJ-a czy na zespół grający na żywo, odrobina przygotowań pójdzie bardzo daleko. Zanim podpiszesz umowę, sprawdź licencję i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Dobrym sposobem na rozpoczęcie jest wybranie DJ-a z dobrą reputacją. Zapytaj o obszar jego działania i rodzaj sprzętu, który zapewni. Być może zechcesz dodać do pakietu uaktualnienia, które obejmą efekty specjalne i oświetlenie.

Koszt wynajęcia DJ-a weselnego będzie się różnił w zależności od lokalizacji i ilości muzyki, którą chcesz mieć. Średnia cena za wesele do 150 osób wynosi około 33 000 dolarów.

Budżet na prezenty dla nowożeńców

Jeśli planujesz ślub i masz dużą liczbę gości, musisz wiedzieć, jak zaplanować budżet na prezenty dla nowożeńców. Twoje wytyczne dotyczące prezentów ślubnych powinny być oparte na twoich osobistych preferencjach, miejscu i budżecie.

Kwota, którą powinieneś wydać na prezent ślubny, zależy od twojego stosunku do pary. Niektórzy goście nie mają problemu z wydaniem 50 dolarów, podczas gdy inni mogą potrzebować więcej na swój prezent.

Możesz wybrać darowiznę pieniężną na szczytny cel. Jest to miły gest, zwłaszcza jeśli jest to coś, co para może wykorzystać.

Są też inne sposoby, by przekazać nowożeńcom ważną wiadomość. Możesz na przykład wysłać kwiaty lub odręcznie napisaną notatkę.

Budżet na DJ-a

Jeśli chcesz zatrudnić DJ-a na swoje wesele, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Ilość potrzebnego sprzętu i lokalizacja to dwa czynniki, które wpłyną na koszty.

Wesela w metropolii, takiej jak Nowy Jork, są droższe niż te w mniejszych miastach. Przeciętnie DJ w metropolii kosztuje nieco ponad trzy razy więcej niż w mniej zamożnej okolicy.

Rozmiar Twojego przyjęcia weselnego również wpłynie na koszty. Na przykład, jeśli masz dużą grupę, możesz chcieć dodać dodatkowe głośniki, wzmacniacze i mikrofony. Możesz też potrzebować więcej przedłużaczy. DJ może zażądać setek dolarów więcej za dodatkowy sprzęt, co oznacza, że będziecie musieli wydać więcej pieniędzy.

Oceń artykuł: Ile kosztuje wesele na 150 osób?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy