Organizacja ŚlubuIle kosztuje orkiestra na wesele?

Ile kosztuje orkiestra na wesele?

Przez Redakcja

Jeśli planujesz ślub i chcesz dodać do niego orkiestrę, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Nie chcesz przecież tracić pieniędzy na zespół, który się nie sprawdzi. Ten artykuł pomoże Ci znaleźć najlepszych muzyków na Twój wielki dzień, unikając jednocześnie firm z mentalnością „ja to wrzucę”.

Zatrudnienie muzyków na Twój ślub

Jeśli chcesz, aby na Twoim ślubie panowała inna atmosfera, możesz zatrudnić muzykę na żywo. Możesz zamówić różnych muzyków na swoją uroczystość, w tym kobziarzy, skrzypków, harfistów i pianistów. Mogą oni ubrać się w elegancki czarny krawat, swobodny strój lub strój festiwalowy, w zależności od wydarzenia.

Wybierając muzyka, warto zapytać, ile czasu planuje grać. Ważne jest też, aby dowiedzieć się, ile przerw będzie potrzebował. Na przykład będziesz musiał zaplanować przerwę na lunch, jeśli zarezerwujesz występ dłuższy niż trzy godziny.

Wiele muzyków smyczkowych będzie występować na zewnątrz, więc upewnij się, że sprawdzisz warunki pogodowe. Struny są delikatne, więc przykryj je, jeśli pogoda jest zła.

Przed ceremonią muzycy zagrają preludium. Wprowadza to nastrój dla gości. Zazwyczaj zaczyna się około 45 minut przed rozpoczęciem ceremonii.

Po ceremonii muzycy grają recesję. Wyjście pary jest najważniejszą częścią ceremonii. Niektórzy muzycy grają tę muzykę przed wyjściem rodziny i gości weselnych.

Większość muzyków podczas ceremonii ślubnej gra tradycyjną piosenkę na ceremonię. Może to być piosenka na wejście panny młodej lub piosenka grana, gdy para podpisuje rejestr. W tym czasie śpiewający gitarzysta może zagrać swoją ulubioną piosenkę.

Tworzenie spokojnej atmosfery za pomocą muzyki

Wesela mają wiele różnych tematów i wydarzeń, a jednym z najlepszych sposobów na stworzenie nastroju jest stworzenie spokojnej atmosfery za pomocą muzyki. Odpowiedni dobór utworów może nadać ton całemu dniu ślubu. Od preludium do przyjęcia powinieneś znaleźć mieszankę tempa i gatunków, które podkreślą różne części dnia.

Najlepsze piosenki nie tylko stworzą spokojną atmosferę, ale także wypełnią wszelkie luki w wydarzeniach dnia. Dostępnych jest wiele opcji muzycznych, od klasycznych harfistów po 5-częściowy zespół jazzowy. Dobry DJ będzie umiał odczytać tłum i sprawi, że ludzie będą tańczyć przez całą noc.

Oprócz klasyków, możesz dodać osobisty akcent, zatrudniając zespół na żywo. To doskonały sposób na podtrzymanie imprezy, nawet w słabo oświetlonych miejscach. Ważne jest jednak, aby wziąć pod uwagę budżet. To będzie Twoja największa inwestycja, więc upewnij się, że dostaniesz to, co najlepsze za swoje pieniądze.

Dla bardziej kameralnego otoczenia świetnym wyborem są muzycy akustyczni. Możesz wynająć kwartet smyczkowy lub duet gitarzystów. Goście mogą też wybrać słuchanie muzyki przez słuchawki. Upewnij się jednak, że wykonałeś zadanie domowe i dowiedziałeś się, czy zespół, który chcesz wynająć, ma wysokiej jakości nagłośnienie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Oceń artykuł: Ile kosztuje orkiestra na wesele?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy