Organizacja ŚlubuGdzie można wziąć ślub homoseksualny?

Gdzie można wziąć ślub homoseksualny?

Przez Redakcja

Jeśli planujesz ślub w stylu homoseksualnym, pewnie zastanawiasz się, gdzie uzyskać najlepszą obsługę. Ważne jest, żeby mieć dobre miejsce dla gości i dla samej ceremonii. Miejsce odegra dużą rolę w powodzeniu uroczystości, ale będziesz też chciał się upewnić, że masz odpowiedni rodzaj muzyki i rozrywki.

Buenos Aires

Argentyna była pierwszym krajem w Ameryce Łacińskiej, który zalegalizował małżeństwa osób tej samej płci. Stało się to w lipcu 2010 roku. W ciągu czterech lat obowiązywania tego prawa w okolicznych prowincjach Buenos Aires przeprowadzono w sumie 3 058 ślubów osób tej samej płci.

Małżeństwa homoseksualne są również dozwolone w Urugwaju i Meksyku. Od 2015 roku związki cywilne dla par homoseksualnych zostały zatwierdzone w całym kraju. Jednak prawa do adopcji dla par tej samej płci nie są dostępne.

Kościół rzymskokatolicki jest szczególnie silny w Argentynie. Ma 91% populacji katolickiej. To duża część populacji kraju.

Chociaż kościół katolicki skrytykował orzeczenie sądu jako „lekkomyślną” decyzję, jest to duży krok naprzód dla społeczności LGBT. Grupa grup zajmujących się prawami gejów ma nadzieję, że to orzeczenie ustanowi precedens dla małżeństw osób tej samej płci w całym regionie.

Bora Bora

Jeśli szukasz gejowskiego ślubu docelowego, Bora Bora jest idealnym miejscem na ślub. Oferuje wspaniałą mieszankę romansu, historii i piękna.

Bora Bora jest jedną z najbardziej egzotycznych, ekskluzywnych wysp na świecie. Położona w Polinezji Francuskiej jest rajem dla nowożeńców i par szukających relaksujących, zmysłowych wakacji. Najlepszą częścią tej tropikalnej oazy jest to, że jest bardzo akceptowalna dla społeczności LGBTQ.

Pierwszym krokiem do zawarcia legalnego, bezwyznaniowego małżeństwa jest wypełnienie formularza wniosku o zawarcie małżeństwa. Będziesz musiał dostarczyć kopie paszportu i aktu urodzenia. Po złożeniu dokumentów możesz zostać poproszony o kilka dokumentów w celu uzupełnienia wniosku.

Sitges

Jeśli szukasz miejsca na ślub gejowski w Sitges w Hiszpanii, to masz szczęście. To piękne nadmorskie miasto oferuje wspaniałe plaże, wspaniałe życie nocne i bogatą historię kulturalną.

Jako cel podróży gejowskich, Sitges jest najlepsze w Europie. Miasto jest położone 40 km na południe od Barcelony. Klimat jest jednym z najbardziej komfortowych w Europie.

Sitges jest znane ze swojej luźnej atmosfery i jest idealne dla tych, którzy szukają relaksujących wakacji na plaży. Poza wspaniałymi plażami, miasto ma dobry wybór hoteli i restauracji.

Sitges ma wiele gejowskich barów. Są to na przykład XXL, La Cueva i Vertigo. Jest też mała kawiarnia Taras Papug, która jest popularnym punktem odniesienia dla gejowskiej sceny Sitges.

Hiszpania

Jeśli chcesz zorganizować gejowski ślub w Hiszpanii, masz szczęście! Hiszpania jest jednym z najbardziej tolerancyjnych krajów na świecie i ma otwartą i przyjazną społeczność LGBT+.

Pary gejowskie mogą wybierać spośród wielu różnych uroczystości. Niektóre pary wolą ceremonię religijną, inne wybierają bardziej tradycyjny ślub cywilny. Ci, którzy chcą zorganizować cywilną ceremonię prawną, muszą odwiedzić lokalny konsulat hiszpański, aby uzyskać więcej informacji.

Romantyczne błogosławieństwo to kolejny popularny wybór. Mogą się one odbyć o każdej porze dnia i można je dostosować do swoich potrzeb.

Stan Nowy Jork

Jeśli szukasz ślubu homoseksualnego w stanie Nowy Jork, masz szczęście. Stan ten umożliwił parom tej samej płci zawarcie związku małżeńskiego, ale będziecie musieli podjąć kilka kroków, aby ten proces zadziałał.

Przed zawarciem związku małżeńskiego w Nowym Jorku będziecie musieli uzyskać licencję na zawarcie związku małżeńskiego i okazać dowód tożsamości. Ponadto proces ten nie może być zakończony natychmiast. W kwietniu 2007 roku Zgromadzenie Stanu Nowy Jork zatwierdziło ustawę autorstwa Asemblymana Daniela O’Donnella i Asembloman Deborah Glick, która legalizowała małżeństwa osób tej samej płci. Ustawa została przyjęta stosunkiem głosów 85 do 61.

Curacao

Mała wyspa Curacao stała się popularnym celem podróży dla osób LGBT. Choć małżeństwa osób tej samej płci nie zostały jeszcze zalegalizowane na Curacao, kraj ten podjął pozytywne kroki w tym kierunku. We wrześniu parlament zatwierdził ustawę, która daje konkubentom ograniczone prawa prawne.

Miasto Willemstad jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to historyczne europejskie miasto z bogatą architekturą kolonialną.

Jedną z najlepszych cech Curacao jest jego ciepła pogoda. Dzięki tropikalnemu klimatowi i dziewiczym plażom Curacao jest idealnym miejscem na wakacje.

Podróżnicy szukający relaksującego wyjazdu mogą wybrać jeden z wielu hoteli przyjaznych gejom. Curacao jest uważane za karaibską stolicę LGBT.

Oceń artykuł: Gdzie można wziąć ślub homoseksualny?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy