Wybór sukni ślubnej…

Atelier Agnieszki Światły we Wrocławiu. fot. Stanisław Zajączkowski

Wybór sukni ślubnej to nie lada wyzwanie dla Panny Młodej. Oczywiście jest to chyba najprzyjemniejsza część planowania i organizowania ślubu, jednak bywa też stresująca dla przyszłych panien młodych – w końcu każda z nas w dniu swojego ślubu chce wyglądać jak milion $$$. Dzisiaj zapraszam Was do wpisu o tym, od czego zacząć i jak wybrać tą idealną dla siebie suknię ślubną. Czytaj dalej… “Wybór sukni ślubnej…”

Wybieramy salę na wesele

tablica powitalna

Dla każdej przyszłej Pary Młodej wybór sali weselnej nie jest zadaniem łatwym, ale jednym z najważniejszych. To od wybranego przez Was miejsca będzie zależeć w głównej mierze styl wesela – w 90% przypadków wystrój sali determinuje późniejsze decyzje przyszłych małżonków o jej wyglądzie w tym ważnym dniu. I oczywiście coraz częściej spotykam rozwiązania nieszablonowe, jednak nad ich koncepcją zwykle pracuje sztab ludzi – wedding planner z dekoratorką, załoga florystyczna i oświetleniowa i wiele innych osób. Ale dzisiaj chcę Wam opowiedzieć nie o dekoracjach, a o samym wyborze sali weselnej. Zapraszam dalej…  Czytaj dalej… “Wybieramy salę na wesele”

Organizacja ślubu i wesela w plenerze

ślub w plenerze

Ślub w plenerze – troszkę inna, bardziej nowoczesna forma ceremonii zaślubin, którą w Polsce możemy organizować od 2015 roku. Ślub w plenerze z reguły ma charakter ceremonii cywilne, gdyż w przypadku ślubu kościelnego, cała procedura uzyskania zgody na ślub poza kościołem jest bardzo długa i zazwyczaj po prostu Para Młoda takiej zgody nie otrzymuje. Ale ja w dzisiejszym wpisie chciałabym podzielić się z Wami swoimi radami dotyczącymi tego, na co zwracać uwagę planując ślub i wesele w plenerze. Zapraszam do dalszej lektury… Czytaj dalej… “Organizacja ślubu i wesela w plenerze”

Formalności – ślub cywilny i plenerowy

„Świadomy/Świadoma praw i obowiązków wynikających z zawarcia małżeństwa uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński z … i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe” – tak dokładnie brzmi całe oświadczenie, które małżonkowie składają podczas ślubu cywilnego. W poniższym wpisie znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące tego, jakich formalności należy dopełnić w momencie, kiedy zdecydujecie się na ślub cywilny w USC oraz w plenerze. A więc zaczynajmy… Czytaj dalej… “Formalności – ślub cywilny i plenerowy”