Porozmawiajmy o pieniądzach, czyli kilka kwestii na czym NIE powinniście oszczędzać podczas organizowania ślubu i wesela

Świnka skarbonka ze ślubnymi oszczędnościami

Ślub i wesele to jedyna taka impreza w życiu, często organizowana dla lekko ponad setki gości, a więc jest to też niemałe przedsięwzięcie. Planowanie tego pięknego dnia rozpoczynamy oczywiście od wybrania daty, zrobienia wstępnej listy gości i od budżetu. I to właśnie budżet będzie przedmiotem dzisiejszego wpisu, ponieważ podzielę się z Wam wskazówkami dotyczącymi tego, na czym nie powinno się oszczędzać podczas organizowania ślubu i wesela.

 

 

Pierwszą kwestią jest FOTOGRAF – bardzo dobrze zastanówcie się nad wyborem osoby odpowiedzialnej za fotoreportaż z Waszego ślubu. Jeśli podoba Wam się portfolio fotografa, który kosztuje o 2-3 tys. więcej od innych w Waszym regionie, to nie rezygnujcie z niego tylko z uwagi na cenę – pamiętajcie, że dobry fotograf to gwarancja Waszej pamiątki na całe życie. Do zdjęć ślubnych będziecie wracać w zimowe wieczory przy lampce wina przez długie, długie lata, a kiedy pojawią się w Waszym życiu dzieci i wnuki zdjęcia będą doskonałą okazją do snucia opowieści rodzinnych.

Drugą podstawową kwestią, na której nie oszczędzamy jest OPRAWA MUZYCZNA – bez względu na to czy zdecydujecie się na zespół, czy też DJ’a, który jest nawet kilkukrotnie tańszy od wieloosobowego zespołu muzycznego, pamiętajcie, że tylko dobry zespół/ DJ/ wodzirej będą w stanie porwać Waszych gości na parkiet – a to właśnie stanowi gwarancję ich zadowolenia. Przy wyborze oprawy muzycznej zapoznajcie się z pełnym zakresem oferowanych przez dany zespół czy DJ’a usług oraz określcie na jakich elementach zabawy Wam zależy, a z których chcecie zrezygnować.

OBRĄCZKI stanowią kolejną rzecz, na której nie oszczędzamy – i nie chodzi tutaj o pójście do najdroższego jubilera w mieście i wybranie najdroższych obrączek jakie posiada akurat w ofercie. Śmiało możecie skorzystać z usług lokalnego, małego jubilera – wówczas zaoszczędzicie nawet kilkaset złotych. Jednak w przypadku obrączek najważniejszy jest kruszec, z którego są one wykonane. Decydujcie się tylko na najlepszej jakości metale i nie odmawiajcie sobie zakupu Waszych wymarzonych obrączek ozdobionymi kamykami lub innymi elementami tylko dlatego, że ich odpowiednik bez dodatków jest troszkę tańszy. Pamiętajcie, że obrączki są na całe życie, więc zdecyduje się na takie, które będziecie nosić z uśmiechem na ustach.

Następną pozycją na liście rzeczy, na których nie oszczędzamy jest RESTAURACJA/JEDZENIE. Wiele przyszłych Par Młodych staje przez ogromnym wyzwaniem jakim jest wybór sali weselnej. Sprawdźcie jakie są oferty w Waszej okolicy – nie zawsze tam gdzie najdrożej będzie najsmaczniej, ale z drugiej strony nie decydujcie się na lokale tańsze lecz z katastrofalną opinią. Najlepiej będzie jeśli umówicie się na degustację menu – to pozwoli Wam sprawdzić zarówno kuchnię jak i poziom obsługi gości. Zadowolony gość będzie pamiętał Wasze wesele przez długie, długie miesiące, dlatego nie pozwólcie zepsuć całego efektu WOW przez niesmaczne jedzenie i kiepską obsługę.

Ostatnią rzeczą, na której nie powinno się oszczędzać jest STRÓJ PARY MŁODEJ. Co prawda w wielu poradnikach możemy przeczytać, że w ramach oszczędności suknię i garnitur można wypożyczyć lub kupić używane, jednak pamiętajcie, że ślub bierze się raz w życiu. Wybierzcie strój zgodny z Waszym stylem i oczekiwaniami – to Wy macie czuć się jak milion dolarów tego dnia, a osiągnąć to można właśnie za pomocą idealnej kreacji, nawet jeśli będzie ona odrobinę droższa niż zakładaliście. Suknia w większości przypadków będzie strojem na raz, jednak w przypadku Pana Młodego garnitur skrojony na miarą będzie można wykorzystać w przyszłości zmieniając jedynie dodatki tj. krawat czy poszetkę. Będąc przy temacie ubioru pamiętajcie także o jakże ważnym dodatku jakim jest wygodne obuwie – na nim także nie powinniście oszczędzać – w tych butach będziecie bawić całą noc, więc zadbajcie o swój komfort – bez obrzęków i bąbli.

 

Jeśli i Wy macie pytania dotyczące planowania ślubnego budżetu to zapraszam do kontaktu i na konsultacje Czarodziejki Wedding Plannerki 🙂